دریل مگنت

علت استفاده از دریل مگنت :

دریل مگنت

در سال های اخیر طراحی و اجرای سازه های فلزی تغییرات مثبت و  مطلوبی داشته است.

یکی از مزیت های استراکچر های پیچ و مهره ساخت کارخانه و ساخت در شرایط قابل کنترل در مراحل مختلف می باشد. که از ضریب اشتباه کاسته و سرعت و دقت را در تولید بالا می برد . 

کاربردهای دریل مگنت :

از زمانی که استفاده از سازه های فلزی با اتصالات پیچ و مهره به جای استفاده از سازه ها و اتصالات جوشی مورد توجه بیشتر و خاص تر  مهندسان طراح سازه و ساختمان قرار گرفت استفاده از دریل های ستونی و رادیال و دریل با پایه مگنت کاربرد بیشتر و ویژه ای در صنایع فلزی پیدا نمود و دریل مگنت جایگاه خود را در این صنعت پیدا کرد .

دریل مگنت مورد توجه اکثر کارخانجات سازه های فلزی قرار گرفت . در صنعت سوله سازی و پل سازی و اسکلت سازی دریل مگنت جزو لاینفک پرروژه ها محسوب میشود.

دریل مگنت در صنایع:

در صنایع ساخت اسکلت فلزی چه در کارخانه ها با ماشین آلات مکانیزه و کامل و چه کارگاه های ساده و حتی کوچک ساختمانی استفاده از دریل گیربکسی با پایه ای که به صورت موقت خاصیت آهنربایی پیدا می کند و به قطعه می چسبد و اصطلاحاً به صورت خلاصه شده دریل مگنت یا مگنتی و یا پایه مگنت یا مگنتی نامیده می شود کاربرد پر مصرف و ویژه ای دارد.

شاید سوراخکاری اتصالات و فلنچ های سبک قبل از مونتاژ را دریل ستونی تسمه ای و بدون گیربکس  برطرف کند و  همچنین سوراخکاری های مداوم و سنگین و سایز های بالای ۳۲ میلیمتر و ضخامت های زیاد را دریل های رادیال و بازویی بر عهده بگیرند.

اما با توجه به نقشه های مهندسی و سوراخکاری هایی که بعد از مونتاژ قطعات لازم است در کارگاه ساخت و یا حتی در کارگاه نصب و بعد از نصب قطعات و

اتصالات انجام بپذیرد و مسایل مربوط به حمل و جابجایی قطعات سنگین در کارگاه ساخت توسط لیفتراک و یا جرثقیل و اتلاف زمان و بهینه سازی وقت است.

که باعث می شود استفاده از دریل مگنت بر روی قطعات اهمیت ویژه ای داشته باشد. چه آنچه باعث کمتر شدن زمان سوراخکاری می گردد

سهولت استفاده و جابجایی دستگاه دریل و پایه مگنت آن است که باعث می شود کارگر تولید سرعت بیشتری در کارش داشته باشد.

استهلاک کمتر هزینه کمتر سرعت بیشتر باعث شده که نگاه ویژه ای به دریل مگنت داشته باشند در صنعت اسکلت فلزی.

نحوه ی استفاده از دریل مگنت :

برای استفاده از دریل ستونی گیربکسی و یا رادیال(دارای بازو در طول های مختلف) شما باید قطعه را توسط دست و ماشین و لیفتراک به زیر دریل هدایت کنید

و ثابت نگاه دارید که در قطعات سنگین بالای چند تان وزن خود مستلزم صرف وقت و هزینه ی نیرو و انرژی می باشد.

اما دریل مگنت با کیفیت این قابلیت را دارد که به راحتی روی قطعه نشسته و سوراخکاری مورد نظر را با سرعت بالاتر انجام دهد.نسل جدید مته گردبر مگنتی

که سوراخکاری را به صورت گردبری انجام می دهد نسبت به دریل مگنت قدیمی هم سرعت بالاتر تا ۳ الی ۴ برابری دارد.

در سوراخکاری با مته های قدیمی شما نمی توانید سوراخ ۳۲ را در یک مرحله انجام دهید و باید ابتدا با مته ۱۲ و سپس ۲۲ سوراخکاری را انجام دهید و با مته ۳۲ ته کنیک به گشاد کردن سوراخ قبلی و رسیدن به حد نهایی ۳۲ دست پیدا کنید.

ولی در پایه مکنت جدید و سبک که سوراخ را در یک مرحله گردبری می کند شما با یک بار تنظیم مته به قطر نهایی دست پیدا می کنید.

دریل مگنت و مته گردبر:

شما با استفاده از این پایه ها می توانید از پولک های که این مته ها به صورت پرت ورق به بیرون می اندازند استفاده اقتصادی نمایید.

و بر خلاف تراشه های مته های سنتی قدیمی که قابل جمع آوری نیست این پرت ها قابل جمع آوری و فروش به صورت ضایعات می باشد که قسمتی از هزینه ی سوراخکاری را تامین می نماید

این پایه مگنت های جدید و سبک قابلیت کار در ارتفاع و شرای سخت را دارند به طوریکه می توان اشتباهات ناشی از نقشه های کارگاهی (شاپ) و یا حاصل از ساخت ناهماهنگ را به راحتی در نصب جبران نمود.

دریل مگنتی که تنها ۹ کیلوگرم همراه با پایه خود وزن دارد و مخصوص به کار به صورت افقی و عمودی در ارتفاع و با ارتفاع دستگاه کوتاه ساخته شده است نیاز کارگاه های نصب بوده است که امروزه به راحتی در دسترس است.

تخصص ما فروش انواع دریل مگنت با قیمت مناسب با کارایی بالا میباشد

برای گرفتن لیست قیمت دریل مگنت  با ما تماس بگیرید