جا ذغالی صنعتی

جا ذغالی

جاذغالی ها (Holdeer Brushes) وظیفه برقراری تماس مداوم بین برس های کربنی (Carbon Brushes) با اسلیپ رینگ (Sliprings) و کموتاتور (کلکتور) را بر عهده دارند و به عنوان نگهدارنده برس های کربنی (ذغال های صنعتی) در مدل های مختلفی طراحی و تولید می شوند.

جا ذغالی

کارکرد جا زغالی ها که به آن ها پایه ذغال نیز گفته می شود بدین صورت است: جا زغالی با کمک فنر فشار مداومی را به ذغال گرافیتی یا زغال مسی وارد کرده و زغال را به کلکتور، اسلیپ رینگ و یا رینگ های خطی می چسباند، این عمل باعث انتقال بدون قطعی، جرقه و کم کردن فشار از روی ماشین آلات صنعتی می شود،

کیفیت مواد اولیه مورد استفاده در پایه زغال ها بسیار اهمیت دارد زیرا از آب شدن، آمپر کشیدن، تولید گرما و موارد مهم دیگر جلوگیری کند.

در صورتی که فشار فنر زیاد باشد ذغال به قدری به نقطه مقابل فشار می آورد که باعث آسیب و حتی گیر کردن کموتاتور و اسلیپ رینگ می شود،

در موارد ذغال شکسته و باعث خراب شدن کلکتور شده و هزینه های بالایی را در برجا گذاشته است، در صورتی که فشار فنر کم باشد زغال کاملاً با کلکتور تماس ندارد که باعث به وجود آمدن جرقه، آمپر کشیدن دستگاه و آسیب هایی از این قبیل خواهد.

 

ذغال دریل مگنت، یکی از مهمترین قطعات دریل‌های مگنتی است که کاربرد آن مربوط به انتقال جریان الکتریکی بین قطعات ثابت و چرخشی موتور دریل می‌باشد. شایان ذکر است که بهترین جنس زغال دریل، جنس نرم آن می‌باشد، زیرا زغال‌های نرم، به قطعات موتور آسیبی وارد نساخته و از این حیث بسیار مثمر ثمر می‌باشند. در همین راستا، کلینیک ابزار، از جمله مراکز توزیع بهترین زغال دریل مگنت است که همواره بهترین زغال‌های مگنتی بازار را به کاربران خود ارائه می‌دهد.

علت ایجاد جرقه در کلکتور و ذغال

به طور کلی، علت ایجاد جرقه در کلکتور و محل قرار گیری ذغال، محدود به عامل خاصی نبوده و عوامل متعددی در این زمینه دخیل می‌باشند که در ادامه به تعدادی از آن‌ها اشاره می‌شود:

  • عدم آب‌بندی ذغال خریداری شده و استفاده از ذغال صنعتی نو
  • ضعف فشار فنر
  • خرابی کلکتور
  • ایجاد شکستگی در سطح ذغال

به طور حتم در صورت خرابی و یا اتمام مصرف ذغال دریل مگنت، تعویض آن با یک ذغال جدید، امری ضروری است. به هنگام تعویض در نظر داشته باشید که پاکسازی کلکتور و  همان محل جایگیری ذغال، نیز لازم بوده و می‌توانید با استفاده از یک شی نوک تیز، سوراخ‌ها را پاکسازی کنید.

در نظر داشته باشید که کلینیک ابزار به عنوان بهترین مرکز عرضه و توزیع ذغال دریل مگنتی از جمله مراکز پیشرو در تامین نیاز بازارهای صنعتی به انواع باکیفیت ذغال‌های صنعتی است و در همین راستا، پیشنهاد می‌شود در صورت نیاز به انواع با کیفیت این محصول، با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل نمایید. همچنین در صورت نیاز به هر گونه سوال در طی فرایند خرید، کارشناسان این مرکز به صورت تمام وقت، مشتاق به رفع کلیه نیازهای اطلاعاتی شما عزیزان می‌باشند.