تعمیرات ابزار آلات, لوازم جانبی دریل مگنت

تعمیر آرمیچر و بهینه‌سازی چرخه عمر محصول

تعمیر آرمیچر

تعمیر آرمیچر و بهینه‌سازی چرخه عمر محصول

واژه آرمیچر، برای نخستین بار در قرن نوزدهم به کار رفته و معنای لغوی آن قطعه‌ای با نقش نگهدارنده آهنربا بود. آرمیچر، هسته آهنی مستطیلی شکلی است که از طریق یک سیم پیچ مسی، پیچیده شده و الکتریسیته از آن عبور می‌کند و در اثر این میدان مغناطیسی، نیرویی را متحمل شده و می چرخد. به بیانی دیگر، هنگامی که جریانی از سیم پیچ آرمیچر عبور می‌کند، نیروها بر روی سیم پیچ وارد شده و منجر به چرخش می‌شوند. لازم به ذکر است که بهینه‌سازی چرخه عمر این  قطعه نیز همانند سایر ابزارهای الکتریکی نیازمند فرایندهای نگهداری و تعمیر آرمیچر است و در این میان، استفاده از دانش و متخصصین این حوزه، بسیار حائز اهمیت است.

نقش آرمیچر چیست؟

آرمیچر بخشی از موتور الکتریکی یا ژنراتور است که با چرخش در میدان مغناطیسی جریان الکتریکی تولید می‌کند. به بیانی دیگر،  آرمیچر به عنوان جزئی از ماشین های الکتریکی که دارای جریان متناوب (AC) هستند، استفاده می شود. سیم‌پیچ‌های آرمیچر به‌ عنوان جریان متناوب در ماشین‌های DC شناخته می‌شوند. عملکرد کموتاتور آرمیچر، موجب می‌شود که این قطعه الکتریکی به صورت دوره‌ای جهت جریان را معکوس کند. لازم به ذکر است که آرمیچرها را می‌توان روی روتور ماشین الکتریکی (بخشی از ماشین که می چرخد) یا روی استاتور ماشین الکتریکی (قسمت ثابت ماشین) قرار داد.

بهترین مرکز تعمیر آرمیچر

در نهایت لازم به یادآوری است که مجموعه کلینیک ابزار به عنوان بهترین مرکز تعمیر آرمیچر، سالیان متمادی است که با تکیه بر دانش، تخصص و مهارت نیروهای مجموعه خود توانسته است نقش مهمی در رفع نیازهای کاربران در زمینه تعمیر انواع ابزارهای الکتریکی از جمله تعمیر آرمیچر ایفا نماید. بر همین اساس، پیشنهاد می‌شود شما نیز در صورت نیاز به تعمیر آرمیچر با کارشناسان مجموعه کلینیک ابزار ارتباط برقرار نموده و با خاطری آسوده چرخه عمر ابزار خود را بهینه سازید!

خرید آرمیچر

 

 

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.