تعمیرات ابزار برقی

خرید بهترین قطعات سنگ فرز بوش از کلینیک ابزار

buying best parts of the Bosch grinder in Clinic Abzar

خرید بهترین قطعات سنگ فرز بوش از کلینیک ابزار

آیا شما نیز به دنبال خرید و آشنا شدن با قطعات سنگ فرز بوش هستید؟ آیا می دانید که هر کدام از این قطعات دارای چه کارایی و ویژگی هایی می باشد؟ با ما همراه باشید تا اطلاعات بسیار ارزنده ای را در این خصوص به حضورتان ارائه دهیم.

دستگاه فرز سنگ یکی از پرکاربردترین و پرمصرف‌ترین دستگاه‌های الکتریکی در بازار می‌باشد که در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار گرفته است. این دستگاه با تبدیل جریان الکتریکی به مکانیکی می تواند انواع برش ها و سوراخکاری ها را بر روی سطوح مورد نظر انجام دهد. یکی از بهترین برندهای مربوط به این دستگاه، برند بوش می باشد که با استفاده از تکنولوژی روز دنیا طراحی و آماده شده است. اولین دستگاه های سنگ فرز مربوط به قرن هجدهم بوده است که در آن زمان ساده ترین انواع سنگ فرز ها طراحی و عرضه شدند و با گذشت زمان به کارایی و مقاومت این دستگاه افزوده شده و مدل های کنونی آن به وجود آمدند.

یکی از مهمترین موضوعاتی که وجود دارد قطعات سنگ فرز بوش می باشد چرا که این قطعات با داشتن چیدمان بسیار بی نظیر خود توانسته اند بهترین و بی نظیرترین کارایی و عملکرد را از خود نشان دهند. قطعات سنگ فرز بوش هرکدام دارای گارانتی بوده و شرکت بوش از باکیفیت ترین و مرغوب ترین قطعات برای ساخت محصول خود استفاده کرده است. در ادامه می خواهیم در مورد این قطعات بیشتر صحبت کنیم.

 

قطعات اصلی سنگ فرز

بی شک همه شما تا کنون کارکرد سنگ فرز بوش را از دور یا نزدیک مشاهده کرده اید و برای شما نیز حیرت آور بوده است که این دستگاه چگونه می تواند سر سخت ترین سنگ ها و فلزها را در کوتاه ترین زمان ممکن برش داده و تغییراتی را بر روی آنها به وجود بیاورد. دلیل این امر بستگی کاملی به قطعات سنگ فرز بوش دارد به گونه ای که هر کدام از قطعات دارای وظایف بسیار زیادی هستند که در کنار یکدیگر توانسته اند بهترین و با کیفیت ترین کارایی را از خود نشان دهند. از مهمترین و ضروری ترین قطعات سنگ فرز بوش می توان به موارد زیر اشاره داشت:

پوسته بدنه:

از اصلی ترین قطعات سنگ فرز بوش می توان به پوسته بدنه آن اشاره کرد که تمام قطعات دیگر بر روی آن نصب شده اند. پوسته بدنه های سنگ فرز را از مواد عایقی تهیه می کنند که از عمر مفید بسیار بالایی برخوردار باشد.

کلید سنگ فرز:

کلید کنترل وظیفه روشن و خاموش کردن را بر عهده دارد.

استاتور سنگ فرز:

استاتور وظیفه تنظیم کردن جریان الکتریکی را به دنبال دارد که این جریان برق را به آرمیچر سنگ فرز رسانده و جریان مکانیکی را نیز به ابزار سنگ فرز می رساند تا بتواند دستگاه را به حرکت در بیاورد.

شفت دنده:

شفت دنده رابطه‌ی بین کلگی گیربکس افقی و شفت آرمیچر می‌باشد و جریان عمودی را به افقی تبدیل کرده از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. هر گونه آسیب و ایرادی به این قطعه می تواند موتور را از حرکت نگه داشته و مشکلات زیادی را به وجود بیاورد.

کلگی گیربکس:

از دیگر مهمترین قطعات سنگ فرز می توان به کلگی گیربکس اشاره کرد که وطیفه آن نگهداری ابزار برشی بر روی دستگاه می باشد و به وسیله چهار پیچ در بدنه دستگاه محکم شده است.

آرمیچر:

که نام دیگر آن موتور حرکتی اصلی می باشد و به محور وصل بوده و در صورت حرکت محور این قسمت نیز به حرکت در می آید و سبب روشن شدن و حرکت دستگاه سنگ فرز خواهد شد.

خرید بهترین قطعات سنگ فرز بوش از کلینیک ابزار

 

سایر قطعات سنگ فرز

در بخش قبلی راجع به اصلی ترین قطعات سنگ فرز بوش توضیحاتی را به حضورتان ارائه دادیم که هر کدام از این قطعات دارای وظایف مشخصی هستند. با این حال یک سری دیگر از قطعات هستند که بدون وجود آنها نیز امکان کار کردن دستگاه مذکور وجود نخواهد داشت که از مهمترین قطعات سنگ فرز می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آرمیچر (روتور)
 • استاتور (بالشتک)
 • ذغال (زغال)
 • چرخ دنده
 • پوسته گیربکس
 • پوسته بدنه
 • کلید

آگاهی از انواع و کارکرد قطعات سنگ فرز بوش می تواند کمک بسیار بزرگی برای خریداران در نگهداری و استفاده از این محصول باشد. چرا که در این حالت به محض مشاهده ی هر گونه مشکلی میتوان سریعا اقدام لازم و درست را انجام داد.

مزیت استفاده از قطعات سالم

استفاده از سنگ فرز با سالم ترین قطعات داخل آن می توان مزیت های بسیار زیادی را به دنبال داشته باشد که از مهمترین این مزیت ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دقت بسیار بالا
 • سرعت و راندمان بسیار بالا
 • صرفه جویی در هزینه های احتمالی
 • انعطاف پذیری بسیار بالا
 • کار بر روی مواد مختلف
 • مصرف انرژی برق کم

با توجه به مزیت های بیان شده توصیه می کنیم که هر چند وقت یک باری قطعات سنگ فرز را مورد کنترل و چک قرار دهید تا از سالم بودن آنها اطمینان داشته باشید.

 

خرید قطعات سنگ فرز بوش

اگر دستگاه سنگ فرز شما دچار مشکلی شده است یا یکی از قطعات آن نیز به تعویض و تعمیر دارد، می توانید به راحتی از وب سایت کلینیک ابزار اقدام لازم را انجام داده و با توجه به قطعات سنگ فرز بوش یکی از بهترین آن را تهیه و خریداری کنید. لازم به ذکر است که در وهله اول به دنبال تعمیر آن قطعه باشید و در صورتی که همکاران ما تعمیر قطعه را صلاح ندید اقدام به خرید و تهیه آن داشته باشید. برای خرید انواع بسیار متنوعی از قطعات سنگ فرز بوش می توانید کلینیک ابزار را در اولویت های خود قرار داده و این قطعات را با قیمت بسیار مناسبی تهیه و خریداری کنید.

خرید قطعات سنگ فرز بوش

 

 

با خدمات کلینیک ابزار بیشتر آشنا شوید!

اگر می‌خواهید نسخه PDF این مقاله را داشته باشید، لطفا کلیک کنید.

 

 

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.