تعمیرات ابزار آلات

تعمیرات دریل در کلینیک ابزار

repairing drill at clinic abzar

تعمیرات دریل در کلینیک ابزار

تعمیرات دریل از نظرمشکلات الکتریکی

این نوع اشکالات معمولاً مرتبط با بخش‌های الکتریکی دستگاه، مانند سوئیچ دریل، آرمیچر و کابل‌ها را می‌باشند. گاهی اوقات نیز ممکن است مشکلاتی در دیمر، استاتور و زغال ایجاد شود. هنگامی که بخش‌های الکتریکی دستگاه با مشکل مواجه می‌شوند، بوی خاصی از آن مشخص می‌شود. اگر بوی سوختگی شدید باشد، نمایانگر شدت زیاد خرابی در دریل است.

در اکثر موارد، اگر کیت معیوب شده باشد، تعمیر آن غالباً امکان‌پذیر نیست و منطقی‌تر است که با یک قطعه جدید جایگزین شود. تعویض یا تعمیر کابل‌ها و دوشاخه‌ها نیز کار پیچیده‌ای نیست و مشکلات این بخش‌ها توسط تکنسین‌های حرفه‌ای به راحتی رفع می‌شود.

تعمیرات دریل از نظرمشکلات مکانیکی

معمولاً خرابی‌هایی که در ساختار مکانیکی دریل رخ می‌دهند و نیاز به تعمیر دارند، بیشتر از همه به گیربکس ارتباط دارند. قطعات مانند زغال‌ها و چرخ‌دنده‌ها نیز از جمله اجزایی هستند که ممکن است دچار خرابی شوند.

اگر از دستگاه صداهای غیرعادیی شنیدید، احتمالاً نشان‌دهنده مشکل در گیربکس است. بهتر است دریل را باز کرده و به دقت اجزاء مختلف گیربکس را تمیز کنید. سپس بررسی کنید تا مطمئن شوید که مشکل حل شده  یا خیر. اگر صداهای نامتعارف همچنان ادامه داشته باشند، باید تعمیر دریل را به یک تکنسین متخصص بسپارید تا مشکل را عیب‌یابی کند.

علاوه بر این، چرخ‌دنده اتصال دار که به موتور متصل است، با گذر زمان ممکن است خراب شود و نیاز به خدمات تعمیری داشته باشد. بنابراین، منطقی است که هر چند وقت یکبار این قطعات و همچنین زغال‌های دریل را تعویض کنید.

تعمیرات دریل در کلینیک ابزار

 

تعمیرگاه ابزار برقی رحمانی با 20 سال تجربه در بازار صنعتی ایران، تخصص در تعمیر ابزارآلات برقی صنعتی، تعمیرات تخصصی انواع دریل ها و سایر ابزارهای صنعتی ارائه می دهد. همچنین این مرکز تعمیرگاهی با تخصص خاص خود در خدمت صنایع فلزی و ساختمانی قرار دارد.

 

برای آشنایی با نحوه تعمیرات ابزار برقی، به مجله تخصصی ابزار برقی مراجعه نمایید.

اگر می‌خواهید نسخه pdf این مقاله را داشته باشید، لطفا کلیک کنید.

 

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.