درباره دستگاه‌ها

انواع قطعات دریل مگنت

different parts of a magnetic drill

انواع قطعات دریل مگنت

قطعات دریل مگنت تنوع زیادی دارند و در این متن به قطعات اصلی دریل مگنت اشاره می‌کنیم. مهم‌ترین قطعه‌ی دریل مگنت موتور آن است که نقش آن در این دستگاه این است که گشتاور و نیرویی که باعث سرعت گرفتن دستگاه می‌شود را به مته منتقل کند. کار انتقال نیرو به مته توسط موتور با کمک گیربکس انجام می‌شود. میل محور که به آن سه نظام هم می‌گویند وظیفه‌ی نگه داشتن مته را بر عهده دارد. این قطعه به نوعی طراحی می‌شود که بتواند سایزهای مختلف مته را نگه دارد. قطعه‌ی بعدی که داخل دستگاه دریل مگنت وجود دارد اسپیندل است. قطعه‌ی اسپیندل حرکت و نیروی موتور را به قطعه‌ی دیگر یعنی مته منتقل می‌کند. در ادامه به دو قطعه‌ی دیگر از قطعات دریل مگنت که روی دستگاه مگنت نصب می‌شود اشاره می‌کنیم.

کلینیک ابزار تمامی قطعات دریل مگنت را از شرکت‌های اصلیِ تولید کننده و با کیفیت بالا تهیه می‌کند.

سایر قطعات موجود در دریل مگنت

قطعه‌ی بعدی که در پایه مگنت نقش مهمی دارد قطعه‌ی مورس است. وظیفه‌ی قطعه‌ی مورس این است که مته را روی دریل نگه دارد. اما قطعه‌ی بعدی که قصد اشاره به آن را داریم تفاوت اصلی بین دریل مغناطیسی با دریل معمولی را مشخص می‌کند. پایه‌ی مگنت قطعه‌ای است که دلیل گذاشتن نام دریل مگنت روی این دستگاه است. پایه‌ی مگنت وظیفه دارد که دریل را روی قطعه محکم کند تا فرایند سوراخ‌کاری انجام شود. این قطعه این امکان را دارد که مقابل نیرویی تا سقف پنجاه هزار تن مقاومت کند. اما قطعه‌ی آخر که در دریل مگنتی به کار می‌رود پنل است، تمامی دکمه‌های الکتریکی این دستگاه در این بخش قرار دارند.

خدمات کلینیک ابزار

کلینیک ابزار یک مرکز تخصصی است که خدمات تعمیر و فروش انواع ابزارآلات صنعتی را ارائه می‌کند. شما برای دریافت هر نوع خدمات مربوط به ابزارآلات صنعتی می‌توانید با راه‌های ارتباطی ما تماس بگیرید و درخواست خود را با کارشناسان ما مطرح نمایید.

 

برای آشنایی بیشتر با دریل مگنتی، به مجله تخصصی ابزار برقی مراجعه نمایید.

اگر می‌خواهید نسخه pdf این مقاله را داشته باشید، لطفا کلیک کنید.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

2 دیدگاه در “انواع قطعات دریل مگنت

  1. اسلام گفت:

    سلام دلیرمن زیرفشارردمیکنه قطعاتش راچطور وچه قطعه ای بگیرم

    1. کلینیک ابزار گفت:

      سلام، لطفا تماس بگیرید که بتونیم بهتر راهنماییتون کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.